Привітання Президента Euro Coop Матіаса Фідлера з Міжнародним днем кооперативів
29 Червня, 2023
Вітаємо з Міжнародним днем кооперації!
29 Червня, 2023
Показати все

Шановні члени споживчих товариств, працівники і ветерани споживчої кооперації України!

Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний комітет Профспілки працівників споживчої кооперації України щиро вітають вас із Міжнародним днем кооперативів. Це свято започатковане Міжнародним кооперативним альянсом понад століття тому, і 28 років поспіль святкується під егідою Організації Об’єднаних Націй.

Цього року Міжнародний день кооперативів припадає на 1 липня, а його гасло звучить так: «Кооперативи: партнери для прискорення сталого розвитку». Сталий розвиток є основоположним принципом діяльності кооперативів та їх підприємств. Це модель бізнесу, метою якого є постійне забезпечення потреб своїх членів і захист інтересів майбутніх поколінь. Застосовуючи системний підхід та сучасні інформаційні технології, кооперативи у всьому світі працюють над досягненням довгострокових цілей економічного зростання, сталим соціальним розвитком та екологічною відповідальністю.

Система споживчої кооперації України солідарна з цьогорічним кооперативним гаслом і робить все задля того, щоб наступні поколінням жили у незалежній та вільній Україні.

Від початку російського повномасштабного вторгнення українська споживча кооперація є прикладом самоорганізації та відданості національним інтересам. Усі українські кооператори продемонстрували унікальні здібності до організації торговельних процесів в умовах війни, професіоналізм та самовіддану працю. Наші працівники, керівники, викладачі, студенти — всі допомагали у розміщенні понад 15 тисяч тимчасово переміщених осіб в гуртожитках та їх забезпеченні всім необхідним на суму понад 7 млн грн, у допомозі підрозділам територіальної оборони, де надали різних видів допомоги майже на 15 млн грн, допомагали коштами, продуктами, медичними засобами, закуповували від спальників та автомобілів до дронів на суму понад 52 млн грн для наших мужніх Збройних Сил України.

Тож ви, наші незламні кооператори, в такі складні часи під обстрілами, без світла і тепла витримали всі випробування війни та забезпечували потреби населення у найнеобхіднішому. Ви є прикладом для молоді, борцями — кожен на своєму місці — за мирне майбутнє рідної країни, подальший розвиток вітчизняного кооперативного руху у сильній і незалежній Україні. Ви є прикладом мужності, сміливості, професіоналізму для світової кооперативної громади, вами захоплюється, вас підтримує кооперативна світова громадськість.

З нагоди професійного свята бажаємо всім членам споживчих товариств, працівникам і ветеранам споживчої кооперації, а також їх родинам найголовнішого — перемоги над ворогом і встановлення миру в Україні!

Разом ми подолаємо всі труднощі і на нашій землі запанує мир, злагода і любов!

Ілля ГОРОХОВСЬКИЙ, Голова Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств

Ірина ЛОПУШАНСЬКА, Голова ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України