Вітаємо Світлану Іванівну Калиткіну!
27 Червня, 2023
Привітання Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України з Міжнародним днем кооперативів
29 Червня, 2023
Показати все

Шановні колеги з України!

Вітаю вас зі 101-м Міжнародним днем кооперативів, який цього року відзначаємо під девізом: «Кооперативи: партнери для прискореного сталого розвитку».

Зараз ми переживаємо дуже складні часи – найперше, звісно, це агресивна війна проти вашої країни. Будьте певні, що ми на вашому боці й не лише стежимо за ситуацією, а й підтримуємо вас.

Але ми також бачимо й інші проблеми — повені в Італії, лісові пожежі в Канаді та посухи в Іспанії. Це ознаки змін клімату, які, безумовно, будуть супроводжувати нас і надалі. Саме тому девіз Дня кооперативів обраний вдало: він про внесок, який кооперативи можуть зробити у зміни до сталого світу. Він спрямований на досягнення 17 цілей сталого розвитку, встановлених Організацією Об’єднаних Націй. Ці цілі стосуються не лише екологічних, а й соціальних питань. Йдеться про те, щоб усі могли жити на нашій планеті з повагою до прав людини.

За останні 10 років кооперативи вже зарекомендували себе лідерами в досягненні етичних ланцюгів постачання, і таким чином вони можуть зробити добрий внесок у цю справу завдяки своїй особливій економічній моделі. Ми є стійкими з кількох точок зору: ми поважаємо природні ресурси і таким чином можемо зробити свій внесок в екологічну стійкість. Ми ставимо людей, наших членів, на перший план нашої діяльності і таким чином сприяємо соціальній стабільності. І ми успішно працюємо, але не заради прибутку, а для того, щоб покращити нашу діяльність і надавати найкращі послуги нашим членам – і в цьому ми також є економічно стійкими.

Окрім відсічі агресору, перед вашою країною стоять потужні виклики. Шлях до Європейського Союзу – це велика робота, але ми разом з вами переконані, що цей шлях буде успішним.

Я бажаю вам, вашим родинам, друзям, вашим членам всього найкращого, щоб 16-та мета Організації Об’єднаних Націй — мета миру — була досягнута у вашій країні якнайшвидше.

 

Матіас Фідлер,

Президент Euro Coop