Торгівля

В торговельній галузі області функціонує більше 590 кооперативних магазинів.
Під кооперативним брендом “СООР” Україна в районах області та у м. Чернігові здійснюють свою діяльність 50 маркетів та міні – маркетів системи. Справжньою окрасою населених пунктів стали маркети у містах Чернігів та Городня, с.Кіпті та с.Лемеші Козелецького району, смт.Ріпки Ріпкинського району, смт.Талалаївка та Вертіївка Ніжинського району. В частині маркетів споживачам пропонується гаряча випічка міні-пекарень, а також кулінарна і кондитерська продукція власного виробництва.

Більше 50% торговельної мережі це магазини, які розташовані переважно в сільській місцевості.
Торговельні об’єкти здійснюють в основному реалізацію продовольчих товарів. Функціонують також магазини з продажу непродовольчих товарів, в тому числі господарських, будівельних матеріалів тощо.
Актуальність кооперативного принципу «Свій до свого по своє», мета якого купувати, продавати, пропагувати своє українське, підтверджена часом, адже левова частка товарів, що реалізуються в роздрібній мережі – вітчизняного виробництва.

Ресторанне господарство

Жителів та гостей області щоденно обслуговують майже 70 кооперативних закладів ресторанного господарства, які мають більше 2 тисяч посадочних місць. У загальній їх кількості - сучасні ресторани, кафе, кафе-пекарні, піцерія, магазини “Кулінарія”, кондитерські і кулінарні виробничі цехи.

Заклади приведені до конкурентоспроможного стану, мають затишний інтер`єр, пропонують відвідувачам сучасний широкий асортимент страв традиційної української та європейської кухні, авторські рецепти від кращих кухарів, свіжу випічку від кондитерів.
Їх колективи допоможуть відвідувачам організувати бенкети чи фуршети, провести обслуговування урочистих прийомів, відсвяткувати день народження, весілля та професійні свята. Для ділових осіб рекомендуємо такі послуги ресторанного сервісу як проведення презентацій, бізнес-зустрічей, фуршетів, банкетів, ор¬ганізація обслуговування в офісах, бізнес-ланчі.

Високоякісний сервіс, активне запровадження прийомів сучасного маркетингу, кейтерингові та інші послуги стали пріоритетом ресторанного бізнесу.

Ринки

Важливим джерелом забезпечення населення продовольчими і непродовольчими товарами виступають кооперативнвні ринки на 3800 торгових місць.

За характером своїх функцій ринки є не лише підприємницькими структурами, а й виконують важливе соціальне завдання. Вони стали надійним партнером і осередком для успішної діяльності самозайнятих осіб, які мають тут постійне місце роботи і регулярне джерело доходів.

Виробництво

В системі виробничу діяльність здійснюють 6 хлібокомбінатів. Ними в середньому за рік випікається більше 1,5 тисяч тонн хліба і хлібобулочних виробів, близько 300 тонн кондитерських виробів та випускається майже 1 тис. дал. безалкогольних напоїв.
Частина виробничих підприємств зорієнтована на виробництво широкого спектру продукції за традиційними народними рецептами.
Продукція є конкурентоспроможною, користується попитом у торгових мереж, бо виробляється із натуральної сировини.

Постійно проводиться робота з оновлення матеріально-технічної бази виробничих підприємств системи, розширення асортименту виробленої ними продукції.

Освіта

У системі кооперативної освіти області функціонує Чернігівський кооперативний фаховий коледж Чернігівської облспоживспілки.
Це заклад вищої освіти І рівня акредитації з багатими традиціями, що за свою майже 100 літню історію, підготував більше 30 тис. спеціалістів, переважна більшість яких працює в системі споживчої кооперації області, багато з них очолюють колективи райспоживспілок, районних споживчих товариств, бізнесові структури та банківські установи.

У закладі здійснюється підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями: Підприємництво, торгівля та біржова діяльність; Право; Облік і оподаткування; Харчові технології. .