Звернення МКА стосовно війни в Україні
16 Березня, 2022
Городнянський хлібзавод продовжував працювати протягом всього періоду окупації
21 Квітня, 2022
Показати все

Із перших днів війни Україні висловили свою підтримку майже усі демократичні міжнародні інституції Європи та світу, цілі країни, політичні діячі. Серед них і європейські кооперативні організації .Ми вже інформували про те, що  на засіданні Рад Євро Кооп та Кооперативів Європи була одноголосно проголосована Декларація миру на підтримку України, а також прозвучав заклик від наших європейських колег надавати пожертви СООР Україна у зв’язку із тими втратами, які зазнає споживча кооперація – її люди, майно, через війну.

ОТЖЕ, ЯК НАМ ДОПОМАГАЮТЬ:

Coop Eesti і Coop Pank (Естонія) перерахували Червоному Хресту в Україні 1 мільйон євро на предмети першої необхідності для людей, які постраждали від війни.

Coop Чехія підтримує Україну різними засобами, від надання житла до гуманітарної допомоги.

ZdK(Німеччина) закликає підтримувати український народ через надання пожертв міжнародним гуманітарним організаціям

S Group (Фінляндія)  Бажання допомогти поділяє весь персонал S Group у Фінляндії, тому співробітники регіональних кооперативів та S Bank вирішили пожертвувати по 10 євро Фонду Фінського Червоного Хреста з надання надзвичайної допомоги.   Червоний Хрест доставляє продукти, воду, організовує житло та медичну допомогу в зоні конфлікту.

Samkaup у співпраці з Червоним Хрестом надіслав продукти та одяг в райони конфлікту в Києві. Збір пожертв здійснили через додаток Samkauр.

Coop Італія запустили кампанію зі збору коштів #CoopforUcraina. До стартового бюджету в 500 000 євро, наданого Coop, будуть додані пожертви членів і клієнтів.

Coop Norge додала нову кнопку на екранах касових апаратів у своїх магазинах для збору пожертвувань. Споживачі можуть робити свій внесок для Червоного Хреста за допомогою цієї кнопки та Vipps – норвезького мобільного платіжного додатка.

Coop Нідерланди У магазинах клієнти, які здають на переробку порожні  пластикові пляшки, можуть пожертвувати свої депозити Giro555  асоціації з питань надзвичайних ситуацій, яка діє в Україні. Coop подвоює зібрану суму!

Coop Jednota (Словаччина) робить свій внесок прямо на кордоні. Невдовзі після початку збройного конфлікту Coop у координації з місцевою владою надав біженцям житло та змогу отримувати безкоштовно продукти в кооперативних магазинах.  З початку конфлікту Coop підтримував контакти з мерами прикордонних муніципалітетів та оперативно реагував на їхні запити. Спільно з трьома гуманітарними асоціаціями Coop Jednota зібрали понад 30 000 євро для біженців. Голова Правління COOP Jednota. Білінський  запевнив, що в найближчі тижні словацька мережа продовжить надавати допомогу.

Регіональні споживчі кооперативи COOP Jednota (CJ) Čadca, CJ Žilina, CJ Prievidza та CJ Martin забезпечують людей продуктами харчування та медикаментами. Крім того, Coop Jednota забезпечує українських біженців усім необхідним у своїх логістичних центрах у Східній Словаччині.

Kooperativa Förbundet (Швеція) Члени Coop та 28 споживчих асоціацій спільно пожертвували близько 500 000 євро ЮНІСЕФ і Червоному Хресту на подолання кризи в Україні.

Eroski (Іспанія) у співпраці з ЮНІСЕФ розпочали кампанію для дітей та сімей, які постраждали від кризи в Україні. У всіх їх магазинах клієнти можуть зробити добровільні пожертви на касі.

FNCC (Франція) привітали ініціативу Euro Coop об’єднати зусилля з усіма членами для створення спільного проєкту солідарності з Україною, до якого включити поточні та майбутні ініціативи.

Кооперативний рух Великобританії об’єднався навколо спільної ініціативи з підтримки України через Національний комітет з надзвичайних ситуацій.

Встановлено контакти з кооперативними спілками в Україні, і Іллею Гороховським, Головою Правління COOP Україна. За словами Іллі Гороховського, почуття справедливості та підтримка, яку ми відчуваємо від кооперативів по всьому світу, додають нам сили, і зараз це найбільша допомога, яка нам потрібна.

Із сайту Укркоопспілки