Вітаємо Наталію Григорівну Козлову!
14 Лютого, 2024
SOCODEVI–СООР Україна: визначено пріоритети комунікації
21 Лютого, 2024
Показати все

Науковці кооперативного закладу вищої освіти України – Полтавського університету економіки і торгівлі (ПУЕТ) серед запрошених  флагманів у галузі харчування до реформуванню системи шкільного харчування.

Реформування системи шкільного харчування, ухвалене 23 жовтня 2023 року урядом України, є частиною Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі. Щоб забезпечити учнів їжею та напоями, які відповідають принципам здорового харчування, згідно з рекомендаціями ВООЗ і Міністерства охорони здоров’я України, експерти Офісу реформ запросили фахівців університетів — флагманів в галузі харчування долучитися до реформування системи шкільного харчування. Серед запрошених — і науковці  ПУЕТ.

Стратегія реформування системи шкільного харчування розрахована на 2023–2027 рр. Умовно в ній можна виокремити такі ключові напрями:

— організація якісного та безпечного харчування: закупівлі й фінансування;

— відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід;

— дотримання вимог системи НАССР;

— розвиток кадрового потенціалу;

— впровадження нових норм харчування, меню, а також формування культури здорового харчування.

ПУЕТ долучився до цього процесу ще до законодавчого регулювання реформування шкільного харчування. Адже в ПУЕТ багато років здійснюється підготовка технологів харчування, також тут готують фахівців із закупівель, зокрема й продуктів харчування, в рамках першої в Україні освітньої програми «Публічні закупівлі».

Полтавський університет економіки і торгівлі першим в Україні відкрив «Школу НАССР» та започаткував серію тренінгів «Впровадження системи НАССР для закладів освіти». Викладачі університету  долучилися до роботи Офісу реформ, створивши нові збірники рецептур для шкіл. Також брали участь у якості тренерів  у проєкті School Chef’s Training Hubs Development, що передбачає створення кулінарних хабів у Тернопільській, Одеській та Полтавській областях,  увійшли до робочої групи Офісу реформ Кабінету Міністрів України.

Полтавський університет економіки і торгівлі, як заклад освіти і науки, може науково досліджувати ці питання,  тут є фахівці, які можуть простою мовою довести наукові факти, провести просвітницькі заходи. Тобто держава розробляє, а університет поширює  інформацію серед батьків, дітей, кухарів. Саме тому ПУЕТ — серед флагманів реформування шкільного меню.

Крім наукового та практичного супроводу реформи, науковці Полтавського університету економіки і торгівлі долучилися до промоції здорового способу життя і проведення тренінгів, семінарів для дітей та батьків, підприємств, територіальних громад Полтавщини. ПУЕТ розробив і успішно реалізував у школах Полтави та області програму «Фестиваль здорового харчування».

 

Матеріали із сайту http://www.coop.ua/