З Міжнародним днем кооперації!
2 Липня, 2022
Міжнародний день кооперації
6 Липня, 2022
Показати все

Шановні члени споживчих товариств, працівники і ветерани споживчої кооперації України!

Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний комітет Профспілки працівників споживчої кооперації України щиро вітають вас із Міжнародним днем кооперативів.

Цього року міжнародна кооперативна спільнота відзначає 100-річчя від дня започаткування професійного свята, а його девізом стали слова: «Кооперативи будують кращий світ».

В Україні відзначення нашого професійного свята відбувається, на жаль, за особливих умов — масштабного вторгнення росії. У країні триває війна — жорстока і руйнівна. Український народ захищає свою незалежність, право жити у демократичній, цивілізованій, мирній країні.

Протягом усієї історії український кооперативний рух завжди допомагав розбудовувати країну, робити життя її громадян комфортним і забезпеченим, відповідав гуманним, етичним цінностям людства. Сьогодні основні якості кооперативного руху проявляються в Україні, як ніколи раніше, яскраво і потужно.

Із перших днів війни кооператори України робили все, щоб громадяни отримували необхідні товари у магазинах споживчої кооперації у великому асортименті й за адекватними цінами. Кооперативні магазини працювали в тилу і, за можливості, навіть у тих регіонах, де точилися активні бойові дії, які були тимчасово окуповані. Сьогодні ми вже маємо унікальні приклади самовідданості й героїзму кооперативних працівників, які в дуже складних і небезпечних умовах випікали хліб для людей, привозили найнеобхідніші товари, допомагали одне одному. Чого було варто кооператорам налагоджувати нові логістичні ланцюжки постачання, стримувати ціни, робити все, щоб полегшити життя людей у складних умовах війни, — знають лише вони самі.

Активно і самовіддано працівники системи організовували життя тимчасово переміщених осіб із зони бойових дій на відносно мирну територію. У гуртожитках кооперативних закладів освіти було організоване проживання переселенців, їх харчування, забезпечення всім необхідним. Кооператори активно займаються волонтерством, готують і відправляють на фронт посилки з продуктами харчування для бійців, збирають кошти для ЗСУ. А скільки наших працівників сьогодні захищають Україну зі зброєю в руках! Воістину споживча кооперація України нині разом із усім народом наближає перемогу, робить усе, аби наш світ і справді став кращим. Без воєн, страждань, втрат!

Український кооперативний рух активно підтримує вся міжнародна кооперативна спільнота, демонструючи найкращі кооперативні принципи — єдності, взаємодопомоги, здатності до самоорганізації, до проявів щирого патріотизму. І ми це відчуваємо повсякчас!

Усе, що сьогодні робить і демонструє український кооперативний рух, є запорукою нашої перемоги. А також красномовним підтвердженням того, що лише ті організації, діяльність яких базується на гуманістичних принципах, можуть робити наш світ кращим по-справжньому.

Бажаємо членам споживчих товариств, працівникам і ветеранам споживчої кооперації, а також їх родинам у цей нелегкий час міцного здоров’я, щастя, благополуччя, плідної праці, витримки і віри. Ми обов’язково переможемо у цій війні! Відбудуємо країну і разом будуватимемо кращий світ!

І.Л.Гороховський

Голова Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств (Укркоопспілки)

В.П.Левицький

Голова ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації України