Спілка споживчих товариств

Новини


11.04.2019

"Встановлення електрозаправок - це поступ у майбутнє"

    З кожним днем ​​інтерес до альтернативної енергетики зростає, він трансформується в розробки, інновації та виробництво. У більшості європейських країн  населення обирає автомобілі з електричним двигуном, і Україна – не виняток. Електромобілі на дорогах вже не викликають того захвату та зацікавленості, як це було всього декілька років тому. Адже електромобілі – це нова сходинка розвитку сучасної техніки, «автомобіль майбутнього», який працює на електриці, вони безшумні та екологічні. 

     За останній рік кількість «зелених» машин в Україні виросла і їх популярність тільки росте, на дорогах з’являються «еко-таксі». Але купити машину з електродвигуном недостатньо, треба ще знати, де її можна зарядити. 

    Попит на екологічно чистий транспорт народжує пропозицію на облаштування заправних станцій та пунктів заправки. Тому в країні досить стрімко почала розвиватись мережа зарядних пристроїв для електромобілів. Їх можна зустріти не лише в межах великих міст, а й на міжнародних трасах та у невеликих містах. Нові Державні будівельні норми, які вводяться в дію з 1 липня, передбачають обов'язкове облаштування електричними зарядними пристроями не менше 5% машиномісць на парковках. Цей відсоток планується поступово збільшувати, щоб до 2030 року всі 100% машиномісць на стоянках в Україні вже були оснащені електрозарядками. Особливо активно розвивається мережа електрозаправок та пунктів зарядки у Чернігівській області та м. Чернігові.

    «Споживча кооперація почала займатись новим видом бізнесу – встановлення електрозаправок. Спільно з нашим партнером - приватним підприємством «Автоентерпрайз», яке має найбільшу – більше 2000 –  мережу електрозаправок в Україні, використовуємо зарядний пристрій для електромобілів, - говорить Анатолій Мирошниченко, голова правління облспоживспілки. На початку квітня такий пристрій було встановлено в м.Чернігові на парковці біля адміністративної будівлі облспоживспілки по проспекту Перемоги,139. Він має 3 порти (2хj1772;Mennekes), тобто можливість здійснювати зарядку 3-х автомобілів одночасно, повна зарядка автомобіля триває 2-3 години. Обладнання працює з інтерфейсом європейського та японського стандартів».

    Користуються станціями компанії «Автоентерпрайз» за допомогою смартфону, для цього потрібно бути зареєстрованим на сайті цієї компанії. Після реєстрації в «Особистому кабінеті» клієнти можуть вмикати/вимикати станцію, поповнювати баланс, встановлювати вартість послуг, відстежувати кількість підключень і час зарядки.

    На своєму сайті компанія створила карту електрозаправок в Україні, на  якій кожен власник електромобіля може швидко і без зусиль знайти найближчу до свого місцезнаходження заправну станцію і зарядити свою машину. Карта постійно оновлюється і наповнюється новими позначеннями тільки що відкритих електрозаправок. Варто зазначити, що  заправка біля облспоживспілки вже нанесена на карту.

    Облік електроенергії, що реалізується клієнтам «Автоентерпрайз», ведеться за допомогою спеціальної розрахункової системи – білінгу. У цій системі зберігаються всі дані про обсяги споживання.

    Специфіка електромобілів в тому, що для повного заряду батареї їм необхідно бути підключеними до мережі певний час і весь цей час власник повинен десь бути. В районі П’яти кутів, де встановлена заправка,  водії можуть раціонально використати час: вирішити свої питання, здійснити покупки у маркеті «СООР»  або сходити в кафе «Еклер» чи ресторан «Старий Чернігів». 

    «Встановлення електрозаправок – це поступ у майбутнє, турбота про екологію та бізнес, яким може займатись споживча кооперація», - підсумував  Анатолій Костянтинович.

                                                                                                                               

                                                                                                                                                                                                                                                                    Олена Губар