Спілка споживчих товариств

Новини


13.03.2019

Зустріч профспілкових лідерів

    Федерація профспілок України 12-13 березня на базі Чернігівського Навчально-методичного центру профспілкових організацій області провела семінар на тему «Впровадження сучасних підходів із забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків у діяльність профспілкових організацій» в якому прийняла участь заступник голови ЦК Профспілки працівників споживчої кооперації Орлюк Наталія Вікторівна.

 

    Користуючись нагодою, пані Наталія зустрілась із головою Чернігівського обкому профспілки працівників споживчої кооперації Брожко Вірою Михайлівною та іншими профспілковими лідерами. В рамках зустрічі вони обговорили питання реалізації гендерної політики в споживчій кооперації області. Значну увагу, під час дискусії було зосереджено на внесення у колективні договори питання дотримання роботодавцями гендерної рівності, створення умов для працівників із сімейними обов’язками, захисту материнства та інших питань соціального захисту працівників.

    «Первинні профспілкові організації області приділяють цим питанням значну увагу. Окрім стандартного соціального пакету, наприклад, у колективному договорі Чернігівської облспоживспілки є норма, що для жінок, починаючи з 5-го місяця вагітності, використовується скорочений робочий час - 30 годин на тиждень із збереженням середньої заробітної плати за рахунок власних коштів облспоживспілки, а для жінок, які мають дітей віком до 6 років, - 35 годин на тиждень (при щоденному скороченні на 1 годину) із збереженням середньої заробітної плати за рахунок власних коштів», - зазначила Віра Михайлівна. До речі, первинна профспілкова організація апарату Чернігівської облспоживспілки нагороджена дипломом Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір за 2013-2014 роки у номінації кращий колективний договір у сфері споживчої кооперації.

    У минулому році, за ініціативи голови правління облспоживспілки Анатолія Мирошниченка, в колективний договір організації внесена зміна щодо значного збільшення суми одноразового заохочення працівникам у зв’язку з народженням дитини, зараз така виплата становить 20 000 грн.

    Нині в кооперативних підприємствах та організаціях працює 82% жінок, на керівних посадах – 78%, а головами правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств – 37,5%. Приймаючи на роботу працівників ніколи не ставилась вимога, чоловік це чи жінка, головне, щоб це були висококваліфіковані фахівці.

    Наталія Вікторівна мала можливість ознайомитись із умовами праці та поспілкувалась з працівниками облспоживспілки, маркету СООР, кафе «Еклер», ресторану «Старий Чернігів».

    «Для працівників створені дійсно сучасні умови праці, в яких є бажання та натхнення працювати,» - зазначила пані Наталія.

                                                                                               Олена Губар