Спілка споживчих товариств

Новини


28.03.2018

28  БЕРЕЗНЯ 2018 РОКУ  В М . ЧЕРНІГОВІ  ВІДБУВСЯ ІІІ ПЛЕНУМ

ОБЛАСНОГО КОМІТЕТУ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ

СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ ОБЛАСТІ

На пленумі розглянуто питання «Про роботу обкому профспілки, профспілкових організацій щодо вдосконалення соціального діалогу в підприємствах і організаціях та посилення соціально-економічного захисту працівників». Які виклики стоять зараз перед обласною профспілковою організацією, що потрібно зробити, щоб найбільш активно та надійно захистити принципи соціальної справедливості? На ці та інші актуальні запитання  шукали відповіді учасники ІІІ пленуму.

++IMG_1973 (1)

З доповіддю виступила голова обкому профспілки В.М.Брожко. Вона окреслила головні завдання, які зараз стоять перед обласною профспілковою організацією, членськими організаціями всіх рівнів.  Сьогодні, коли держава не забезпечує належного добробуту і захисту громадянам, а за Конституцією це її обов’язок, особливого значення набуває проведення соціально-економічного захисту працівників на виробничому рівні, через колективні договори, вдосконалення соціального діалогу. Через колективні договори вирішуються питання оплати праці, поліпшення умов  та охорони праці, різних соціальних виплат, дозвілля спілчан тощо.  Сучасні реалії потребують консолідації зусиль господарських і профспілкових органів, саме від цієї співпраці залежать результати  господарсько-фінансової діяльності і відповідно – соціальний захист працівників.

Пріоритетними в діяльності організацій профспілок всіх рівнів залишаються питання розвитку виробництва, збільшення обсягів діяльності, продуктивності праці, підвищення ефективності господарювання, адже  саме тут працею значної частини кооператорів створюється основа їх соціального добробуту. За 2017 рік по системі споживчої кооперації області отримано 14,2 млн. грн. чистого  прибутку, що дало  можливість   не тільки збільшити обсяги інвестицій  у реконструкцію та модернізацію об’єктів, приведення їх до сучасних вимог, а й покращити умови праці працівникам, на 43,2 % збільшити заробітну плату, підвищити соціальний захист наших ветеранів. На заходи з охорони праці в минулому році було витрачено  більше 1,5 млн. грн.  Багато в цьому плані зроблено в самій облспоживспілці по  утепленню будинку, приведенню в належний стан побутових приміщень, ремонту ліфтів, виконанні протипожежних заходів тощо.

Велика увага приділяється  ветеранам споживчої кооперації, як на місцях, так і  правлінням  Споживспілки.  Для надання допомоги, проведення зустрічей з ветеранами в 2017 році по системі Споживспілки  виділено більше 300,0 тис грн. коштів . Успішно працює  обласний  фонд матеріальної допомоги на лікування, яким  лише за рік надано допомоги працівникам та ветеранам системи  на 143,5 тис грн. Окрім цього на місцях на лікування працівників та членів їх сімей було витрачено  більше 200,0 тис грн. Профспілковими організаціями надана допомога членам профспілки на 215,0 тис грн..

В 2017 році Федерація профспілок України відзначила заслуженими нагородами профспілкових лідерів споживчої кооперації області: нагрудним знаком «Профспілкова відзнака» нагороджена  Губар О.В., голова первинної профспілкової організації апарату  правління облспоживспілки, а  Косяк В.В., голова первинної профспілкової організації Талалаївського споживчого товариства Ніжинської райспоживспілки -  нагрудним знаком «Профспілкова звитяга».

В обговоренні доповіді взяли участь:  Тригуб І.В. -  голова профспілкового комітету Н-Сіверської райспоживспілки, Губар О.В. – голова профспілкового комітету правління Облспоживспілки, Голод А.А. - голова профспілкового комітету Ніжинської райспоживспілки.

Після закінчення пленуму було проведене  навчання профспілкових лідерів. Перед слухачами виступили Копиш В.А., керівник Центру освіти дорослих «Перспектива», профспілковий викладач  та Назіна Т.Г, завідувач відділом соціально-правового захисту і економічних питань  Федерації Профспілкових організацій Чернігівської області.