Спілка споживчих товариств

Новини


21.12.2017

Святкуємо

85 років Чернігівській облспоживспілці

   Цьогоріч Чернігівська облспоживспілка перегорнула нову сторінку історії споживчої кооперації Чернігівщини, яка розпочалася у 1869 році.

   21 грудня, у приміщенні актової зали Чернігівської облспоживспілки відбулася урочиста зустріч представників голів правлінь райспоживспілок, райспоживтовариств, споживчих товариств, керівників підприємств споживчої кооперації області, працівників облспоживспілки та ветеранів споживчої кооперації Чернігівщини з нагоди святкування 85-річчя від дня створення Чернігівської облспоживспілки та 95-річчя від дня створення Чернігівського кооперативного технікуму (нині – коледжу). 

DSC_6057

   Урочистості почалися показом фільму про історію споживчої кооперації Чернігівщини, її становлення, відродження та розвиток, адже увесь цей час облспоживспілка йшла в ногу із державою в якій функціонувала. Була своєрідною державою в державі, тому що виконувала ключову функцію створення найкоротшого шляху від виробника до споживача. Робити це в різні часи вдавалося по різному, тому історія Чернігівської кооперації поєднала в собі як складні моменти відбудови, так і роки стрімкого економічного злету.

DSC_5970

   Святкову частину розпочали з привітань голова правління Чернігівської облспоживспілки Анатолій Мирошниченко, член правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств України, директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укркоопспілки Лідія Войнаш, в.о. директора Чернігівського кооперативного коледжу Віктор Мащенко та голова обкому профспілки працівників споживчої кооперації Віра Брожко.

   «Утворення облспоживспілки поклало початок новому етапу в розвитку споживчої кооперації Північної України. Впродовж усього періоду діяльності облспоживспілки кооператори області спрямовували зусилля на вирішення важливих завдань  щодо покращення торговельного обслуговування населення та зміцнення економіки регіону. Зараз, у непростий період реформування економіки країни, споживча кооперація відроджує свої позиції. Завдяки спільному господарюванню та взаємодопомозі, широкі верстви населення мають можливість реалізувати підприємницьку ініціативу та поліпшити свій добробут. У цей святковий день від імені правління облспоживспілки висловлюємо велику вдячність вам, кооператори області, за вашу невтомну, наполегливу, плідну працю, а шановним ветеранам – за відданість справі і мудрі поради, пайовикам – за активну підтримку кооперативного руху, участь у громадській роботі», - привітав присутніх голова правління Чернігівської облспоживспілки Анатолій Мирошниченко.

   За сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у справу розвитку споживчої кооперації, а також з нагоди 85-річчя від дня створення облспоживспілки було нагороджено відзнаками Укркоопспілки, Федерації Профспілок України, Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської обласної ради, а також відзнаками правління Споживспілки та обкому профспілки працівників споживчої кооперації близько 100 кращих працівників та ветеранів Чернігівської облспоживспілки.

DSC_5994

   Директор Департаменту кадрової політики, освіти і науки Укркоопспілки Лідія Войнаш поздоровила присутніх: «Я маю почесне доручення привітати вас із цим святом. Шановні працівники організацій і підприємств споживчої кооперації Чернігівщини, правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та Центральний комітет працівників профспілки споживчої кооперації України щиро вітають працівників-кооператорів, колектив, студентів і випускників Чернігівського кооперативного коледжу з визначними датами. Організована у 1932 році Чернігівська облспоживспілка відіграє значну роль у справі розвитку споживчої кооперації України і робить вагомий внесок в економічне та соціальне життя свого регіону. Чернігівські кооператори активно оновлюють мережу торгівлі та ресторанного господарства. Нові маркети захоплюють сучасним дизайном, інноваціями у продажах, високим рівнем якості товарів та обслуговування. Правління облспоживспілки пропонує дієві рішення для поліпшення життя людей та піклується про молодь, розвиваючи кооперативну освіту. Створена спільними зусиллями правління Чернігівської облспоживспілки, дирекції колективу сучасна освітня інфраструктура коледжу та високий професійний рівень педагогічних працівників, забезпечить підготовку висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців, затребуваних на ринку праці. Переконані, що всі працівники споживчої кооперації Чернігівщини не зупиняться на досягнутому і надалі будуть плідно та натхненно працювати на кооперативній ниві».

DSC_5983

   Після завершення офіційної частини свята, розпочались музичні вітання від артистів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: заслуженого артиста України Сергія Сулімовського, лауреата Всеукраїнських та міжнародних конкурсів Марини Маккей та лауреата Всеукраїнського конкурсу В’ячеслава Мацвейко. Звісно не обійшлось святкування без виступів студентів Чернігівського кооперативного коледжу Ігоря Резніка і Віри Джиби.

   Родзинкою концерту були виступи дуету акордеоністів «Akko vita» (учасниками якого є лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, керівник вокального гуртка кооперативного коледжу Олег Ніколаєнко і його учениця Ліза Карпенко) та танцювального колективу «Топ данс».

DSC_6040

   На святковий концерт було запрошено більш ніж 300 гостей, кожному з яких було вручено подарунки від правління облспоживспілки – книгу та диск із фільмом про історію споживчої кооперації Чернігівщини, які були видані та відзняті спеціально до 85-річного ювілею.

   Споживча кооперація Чернігівської області, в якій тісно переплелись історія, сьогодення, досвід, мудрість, професіоналізм та патріотизм старшого покоління, завзяття, нові ідеї, творчий неспокій молоді, зорієнтована на досягнення успіху та подальший розвиток системи, впевнені, що великий професійний  колектив кооператорів Чернігівщини і надалі спрямовуватиме свої зусилля на подальший розвиток та зміцнення споживчої кооперації,  примноження традицій кооперативного руху.