Спілка споживчих товариств

Новини


11.12.2017

Чернігівський кооперативний коледж

Сучасне виробництво та технології: корисна екскурсія для студентів кооперативного коледжу

   Здійснилась чергова мрія студентів Чернігівського кооперативного коледжу. 8-9 грудня, завдяки підтримці благодійного фонду Бориса Колеснікова, кращі студенти мали змогу відвідати та ознайомитись із найсучаснішими технологіями виробництва на кондитерській фабриці «Конті», Артемівському заводі шампанських вин та на підприємствах компанії «АПК-ІНВЕСТ».

viber image2

     Коли під час робочого візиту, що був на початку жовтня, президент благодійного фонду Борис Колесніков відвідав Чернігівський кооперативний коледж, ознайомився зі станом матеріально-технічної бази і вирішив взяти шефство над учнями та студентами навчального закладу, молодь навіть не могла повірити в те, що вже так швидко отримає стільки приємних і корисних подарунків.

      Спочатку навчальний заклад отримав сучасну мультимедійну техніку, яка вже активно використовується під час учбового процесу, потім – безкоштовна поїздка ста кращих студентів на футбольний матч «Україна-Хорватія» на НСК «Олімпійський», згодом – надзвичайно необхідний спортивний інвентар.

      Проте одним із найцікавіших подарунків була кількаденна поїздка п’ятдесяти студентів, яка розпочалась 8 грудня із Костянтинівської кондитерської фабрики «Конті», що спеціалізується на випуску традиційного печива та цукерок. Тут студенти мали змогу ознайомитися з роботою ліній з виробництва цукрового печива та інших кондитерських виробів. За словами менеджера компанії, завдяки безперервному впровадженню інновацій, використанню сучасних технологій і стандартів контролю якості на фабриці, кондитерська продукція, завоювала довіру споживачів в Україні та за кордоном.

viber image3    viber image6

     Студенти залишилися в захваті від наданої можливості, адже практично ніхто з них раніше не бачив, як виготовляються їх улюблені ласощі. Також, в рамках екскурсії, працівники фабрики розповіли про виробничий процес виготовлення цукерок і, що найголовніше для учасників, дали скуштувати ароматні кондитерські вироби на різних етапах виробництва.

      Далі екскурсія рушила до Артемівського заводу шампанських вин, який був заснований в 1950 році. Нині він є одним із найбільших заводів у всій Європі з виробництва шампанського. Тут студенти побачити сучасне обладнання, які дозволяє виробляти ігристе вино, а також дізнатись про традиції виробництва ігристих вин класичним пляшковим способом. Технологи заводу розповіли, що цикл всього виробництва шампанського зосереджений лише під землею, в специфічному мікрокліматі штолень, які перебувають на 70-метровій глибині в підземних тунелях.

viber image11

      В ході екскурсії група також відвідала цех виноматеріалів, які є фундаментом для для приготування ігристого вина, і побачили штабеля пляшок на багаторічній витримці.

     Наступними були підприємства компанії «АПК-ІНВЕСТ», які реалізують найбаштабніший проект в агропромисловому секторі економіки України, а це 22% ринка виробництва свинини, понад 2000 робочих місць і 2,5 млрд капітальних інвестицій. Директор розповів, що компанія має повний цикл завершеного виробництва від рослинництва до м'ясопереробки, що включає в себе вирощування зерна і його зберігання, виробництво комбікормів і тваринництво, логістику і ритейл. Студенти ознайомились із процесом виробництва, а також продегустувати десятки видів продукції, які відповідають сучасним стандартам якості.

viber image7

     А на «десерт» студенти коледжу відвідали льодову арену «Альтаїр», де покатались на ковзанах і побули на майстер-класі з гри в хокей у професійних гравців хокейного клубу «Донбас».

viber image1

     Екскурсія сучасними підприємствами, лідерами своєї галузі не лише в Україні, але й у Європі – це корисний досвід для студентів, які вирішили здобувати робітничі професії,  в тому числі і професію технолога. Отримані враження і знання можуть стати додатковим стимулом для навчання, а в майбутньому знадобляться і на професійній ниві.  Цей рік був емоційним і приніс багато позитивних вражень студентам коледжу, впевнені, що цього виру позитивних емоцій, які вони пережили впродовж цього часу, вистачить на наступний рік.