Спілка споживчих товариств

Новини


12.12.2016

Н О В И Н А

Другий пленум обкому профспілки

 На початку грудня відбувся  другий пленум обкому профспілки працівників споживчої кооперації області.

DSC_4802

   У роботі взяв участь і виступив голова  Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Москаленко І. І.

   На порядок денний винесено питання «Про роботу обкому профспілки, профспілкових організацій, щодо  посилення соціально-економічного захисту членів профспілки на сучасному етапі».

   З доповіддю виступила голова обкому профспілки Брожко В.М. Вона зазначила, що незважаючи на складну економічну ситуацію в державі, завдяки спільній партнерській роботі господарських та профспілкових органів усіх рівнів вдалося зберегти позитивні темпи розвитку більшості підприємств і організацій системи та підвищити соціально-економічний захист працівників.

   Для ефективного захисту працівників в системі укладені  і діють  обласна угода та 84 колективні договори, якими охоплено майже 100 відсотків  кооператорів. Через колективні договори вирішуються питання оплати, поліпшення умов та охорони праці, соціальних виплат, оздоровлення дітей і дозвілля спілчан.

   Пріоритетним напрямком подальшого розвитку обласної кооперативної системи  залишається зростання ефективності господарювання в усіх галузях діяльності, оновлення і приведення закладів торгівлі та ресторанного господарства до конкурентоспроможного стану, ефективного використання матеріально-технічної бази, забезпечення фінансової стабільності та добробуту працівників.

DSC_4798

    За 9 місяців п. р.  97 % підприємств системи спрацювали прибутково і отримали прибутків на 47.5 % більше минулого року.

    Підвищення доходів дало можливість збільшити обсяги інвестицій у реконструкцію та модернізацію об’єктів, їх технічне переоснащення, приведення до сучасних вимог, на що разом з підприємцями-працівниками системи за 9 місяців використано 5,6 млн. грн. Проведена робота значно покращила умови праці кооператорів, всі діючі об’єкти системи опалюються. На  підготовку підприємств до роботи в зимовий період витрачено 3,2 млн. грн. в т.ч. облспоживспілкою –1,2 млн. грн.

    Середня заробітна плата по системі споживчої кооперації області зросла на 15,5 відсотків.

    В системі створений обласний фонд матеріальної допомоги на лікування, яким  за 11 місяців п. р. надано допомоги  на 67 тис. грн.

    Разом з тим, Брожко В.М. звернула увагу на те, що обком профспілки, членські організації ще не в повній мірі використовують свої повноваження, передбачені Законами України, статутом, угодами і колективними договорами для покращення соціально-економічного захисту працівників.

     В обговоренні питання взяли участь : Тригуб І. В. – голова профспілкового комітету Н-Сіверської райспоживспілки, Губар О.В. – голова профспілкового комітету апарату облспоживспілки, Павлюченко Л.В. – голова профспілкового комітету Коропської райспоживспілки.

     На пленумі також були підбиті підсумки конкурсу дитячого малюнка «Моя кооперативна родина», який проводився з нагоди відзначення 150-річчя утворення першого споживчого товариства в Україні.