Спілка споживчих товариств

Галузі діяльності

Торгівля

Провідною галуззю споживчої кооперації області є торгівля - тут зосереджена значна частина основних фондів, трудових і фінансових ресурсів.

Нині в системі Споживспілки працює біля 350 підприємств торгівлі у 16 районах, з них половина - у сільській місцевості.

Кооператори Чернігівщини наполегливо працюють над реалізацією програми модернізації та оновлення торгової мережі, формуванням сучасних конкурентних підприємств – маркетів.

У 16 районах та м.Чернігові функціонує 47 маркетів та міні-маркетів під кооперативним брендом “СООР”. Справжньою окрасою населених пунктів є маркети в м. Чернігові, Городні ін.

Працівники торгівлі значну увагу надають вдосконаленню системи формування товарних ресурсів, розширенню запропонованого асортименту товарів для задоволення попиту населення.


Ресторанне господарство

Населення області обслуговують більше 100 діючих підприємств ресторанного господарства на 3 тисячі посадочних місць.

Кооперативними організаціями продовжується подальша робота щодо оновлення матеріально-технічної бази галузі, нарощування обсягів виробництва власної продукції, розширення її асортименту, покращення культури обслуговування споживачів.

В області працює 6 ресторанів та 716 посадочних місць. Кращі з них – “Старий Чернігів” в м.Чернігів, “Ічень” в м.Ічня.

Підприємства приведені до конкурентоспроможного стану, мають затишний інтер’єр, пропонують відвідувачам значну різноманітність страв, а також авторські рецепти від кращих кухарів. Адміністрація допоможе організувати банкет або фуршет, ділову зустріч або урочистий прийом, святкування дня народження або весілля тощо.


Послуги та ринки

Набуває подальшого розвитку кооперативна сфера послуг, що сприяє вирішенню соціальних проблем у регіоні.

Зараз в системі облспоживспілки працює майже 400 підприємств, які надають населенню 50 видів платних послуг – послуги перукарень, ринкові послуги, майстерні по ремонту взуття та одягу, транспортних засобів, з надання послуг ксерокопіювання, ритуальні, обрядові послуги, розпилювання деревини, послуги мобільного зв’язку тощо. Розширення номенклатури та обсягів послуг є важливим напрямком розвитку кооперативної економіки.

Складовою частиною галузі послуг є 12 кооперативних ринків, на яких створено майже 4 тисячі торгових місць, де надаються послуги населенню.

Розвиток ринків є одним із перспективних напрямків в діяльності організацій і підприємств системи.


Виробництво та заготівлі

Виробничу галузь представляють шість хлібокомбінатів. Постійно проводиться робота по оновленню матеріально-технічної бази підприємств, а також асортименту хлібобулочних та кондитерських виробів. В середньому за рік виробляється близько 3 тис. тонн хліба і хлібобулочних виробів (хліб формовий та подовий з пшеничного і житнього борошна різних ґатунків, вироби булочні дрібноштучні), 300 тонн кондитерських та 7 тонн макаронних виробів,5 тисяч дал безалкогольних напоїв. Структурними підрозділами Лосинівського хлібокомбінату виробляються ще і непродовольчі товари (швейні, столярні, залізобетонні тощо). Підприємствами системи закуповується сільгосппродукція та сировина більше 20 видів: м’ясопродукти, яйця, хлібопродукти, мед, лікарська сировина, картопля, овочі, шкірсировина, макулатура та інша продукція. Маємо можливість поставляти продукцію на ринки області та за її межі.Підприємство споживчої кооперації “ІНФОЦЕНТР”

проспект Перемоги, 139, м.Чернігів, 14013

Сайт - www.i-centr.com.ua www.i-centr.com.ua

Директор – Клименко Василь Миколайович, тел. (04622) 3-60-24

У 1981 році на виконання рішення правління облспоживспілки, з метою вдосконалення організаційної структури кооперативних органів, впровадження сучасних методів управління, з урахуванням нових можливостей, було створено підприємство «Кущовий інформаційно-обчислювальний центр», яке у 1994 році було реорганізовано у спільне підприємство, а в 2006 році перетворено у Підприємство споживчої кооперації «Центр інформаційних технологій» Чернігівської обласної спілки споживчих товариств.

Потрібно зазначити, що споживча кооперація Чернігівської області була одним із піонерів впровадження обчислювальної техніки в системі споживчої кооперації України.

Cуттєвий внесок у створення і становлення КІОЦ вніс його перший директор (1981 – 1985 рр.) Краснов Іван Андрійович. На той час це було потужне підприємство з широкою мережею філіалів в райспоживспілках та міжрайонних гуртових базах, з загальною чисельністю в 200 працівників.

З 1985 року по жовтень 2012 року підприємство очолював Дугін Михайло Григорович, який у 2003 році нагороджений відзнакою «Подяка» Правління Укоопспілки.

В 2012 році директором підприємства стає Клименко В.М. який до цього очолював підприємство Укоопспілки “Інститут інформатики і комп’ютеризації споживчої кооперації України” (ПУ “Укоопінком”).

В 2005 році частина фахівців ПСК «Інфоцентр», що уже мали достатній досвід з розробки інформаційно-комп’ютерних технологій та відповідні напрацювання, створюють Чернігівську філію підприємства Укоопспілки «Інститут інформатики і комп’ютеризації споживчої кооперації України» (ПУ «Укоопінком»).

Час з 2005 року був плідним у планів створення і впровадження комп’ютерних технологій. ПСК «Інфоцентр» разом з ПУ «Укоопінком» розробили, для системи споживчої кооперації України, ряд УКС-проектів, зокрема: “Автоматизована система управління роздрібним торговим підприємством” (УКС-Маркет), “Автоматизована система бухгалтерського обліку” (УКС-Бухгалтерія), “Автоматизована система розрахунку заробітної плати” (УКС-Зарплата), “Автоматизована система обробки звітів і складання аналізів діяльності суб’єктів господарювання” (УКС-Звіт та аналіз).

Всі ці названі проекти впроваджені і експлуатуються в багатьох підприємствах і організаціях споживчої кооперації не тільки Чернігівської області, а й України.

ПСК «Інфоцентр» також займається постачанням спеціального обладнання, технічним обслуговуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО), комп’ютерів та надає широкий спектр інших послуг, що в свою чергу створює необхідну матеріальну базу для науково-технічних розробок.

Одним з пріоритетних і перспективних напрямків діяльності споживчої кооперації області є створення сучасних магазинів-маркетів, які сьогодні відкриваються і діють у споживчій кооперації області. В маркетах впроваджуються сучасні системи управління торгівельними процесами, що включають програмне забезпечення, комп’ютери і комунікаційне обладнання, електронне торгове обладнання. Але все ж таки головною ланкою в цьому ряду є люди – фахівці по забезпеченню роботи технічних і програмних засобів та організації і управління торгівлею, що безумовно є взаємопов’язаним процесом і повинно діяти як єдине ціле.

На відміну від інших підприємств та сервісних центрів, які надають аналогічні послуги, ПСК «Інфоцентр» здійснює постачання і впровадження інформаційно-комп’ютерних проектів власної розробки, що дає можливість більш оперативно й ефективно впроваджувати і супроводжувати інформаційні технології в підприємствах і організаціях області.

Роль інформаційних технологій сьогодні стрімко зростає. Для того, щоб домогтися значних переваг в бізнесі, необхідно швидко реагувати на всі зміни. А це стає реальним при умові широкого використання можливостей інформаційно-комп’ютерних технологій. Їх створення і впровадження дає можливість оптимального і оперативного управління господарсько-фінансовими процесами кооперативних підприємств, організацій, об’єднань та споживчою кооперацією в цілому, як системою.