Кооперація як головний провідник ідей соціальної економіки
1 Грудня, 2023
Вітаємо Ніну Григорівну Ігнатенко!
10 Грудня, 2023
Показати все

Нещодавно Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію про оголошення 2025 року Міжнародним роком кооперативів. Ця резолюція підкреслює ключову роль кооперативів у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР) і просуванні глобального соціально-економічного розвитку.

Резолюція закликає країни-члени та зацікавлені сторони використати 2025 рік як можливість підвищити обізнаність про внесок кооперативів. Вона підкреслює їхній вплив на різні сфери розвитку, включаючи зайнятість, викорінення бідності, освіту, соціальний захист, фінансову інтеграцію та створення доступного житла. Крім того, країни-члени заохочуються до перегляду та покращення чинного законодавства для створення сприятливого середовища для розвитку кооперації. Це включає вирішення ключових факторів, таких як доступ до капіталу, автономія, конкурентоспроможність і справедливе оподаткування.

Крім того, резолюція закликає залучати кооперативи до підготовки добровільних національних оглядів для Політичного форуму високого рівня зі сталого розвитку, забезпечуючи врахування їхніх перспектив під час глобальних дискусій щодо сталого розвитку. Уряди, міжнародні організації та кооперативи по всьому світу закликаються щорічно відзначати Міжнародний день кооперативів у першу суботу липня, сприяючи постійному визнанню та підтримці.

Проголошення 2025 року Міжнародним роком кооперативів означає важливий крок у визнанні та просуванні значної ролі, яку ці організації відіграють у сталому розвитку. Ця резолюція забезпечує рамки для спільних зусиль, сприяючи створенню середовища для процвітання кооперативів і вагомого внеску в вирішення глобальних проблем.

Матеріал із сайту https://www.eurocoop.coop