Вітаємо Віктора Петровича Мащенка!
11 Листопада, 2023
ООН проголосила 2025 рік Міжнародним роком кооперативів для сталого розвитку
7 Грудня, 2023
Показати все

13–14 листопада в Іспанії, у Сан-Себастьяні, відбулася Конференція ЄС з питань соціальної економіки. На неї було запрошено Іллю Гороховського як Першого Віце-президента Євро Кооп.

Ця конференція стала важливою подією для Європи. Участь у ній взяли керівники авторитетних європейських структур, як-от Ніколас Шміт — Комісар ЄС із питань праці та соціальних прав, Хуан Антоніо Педреньйо — Президент соціальної економіки Європи, Олівера Ропке — Президентка європейського економічного та соціального комітету, Надія Кальвіно Сантамарія — Міністр економіки Іспанії, Іньїго Уркулью Рентерия — Глава уряду Країни Басків, міністри уряду та інші офіційні особи Іспанії та Європи. Також активну участь у заході взяли представники кооперативного сектору економіки, який масштабно втілює в життя соціальні стандарти.
На пленарному засіданні Конференції наголошено на важливості кооперативної моделі як прикладу майбутнього розвитку соціальної економіки, на її здатності забезпечувати не тільки економічний розвиток, а й сприяти солідарності та стійкості. Багато доповідачів визнали фундаментальну роль кооперативів у досягненні цілей соціальної економіки та їх істотний внесок у зміцнення демократії та побудови стійкої економічної моделі.

Тут же, у Сан-Себастьяні, відбулося засідання Правління Євро Кооп у змішаному форматі. Члени правління, які водночас були й учасниками Конференції ЄС з питань соціальної економіки, обговорили внутрішні та зовнішні пріоритети та організацію роботи на наступні роки, акцентували увагу на майбутніх виборах до Європарламенту та на створенні передвиборчого маніфесту Євро Кооп до ЄС на 2024 рік.

Секретаріат Євро Кооп проаналізував стан справ із законодавчими документами ЄС: їх чимало може бути скасовано з наближенням кінця терміну дії (вже у листопаді 2024 року). При цьому важливо зберегти прагнення сталого розвитку в політичному сенсі на рівні ЄС та на національному рівні.
Далі був організований візит до торговельного комплексу Eroski Garbera, де розміщено величезний кооперативний магазин площею 10000 кв. м. Eroski — це споживча кооперативна група, заснована в 1970-х роках у Країні Басків, яка розширила свою присутність завдяки понад 1600 установам по всій Іспанії, серед яких супермаркети, туристичні агентства, кафетерії, ресторани та автозаправні станції.
Під час візиту члени Правління Євро Кооп ознайомилися з інноваціями в магазинах. Їх особливо зацікавила стратегія Eroski пропонувати місцеві/регіональні та свіжі продукти завдяки коротким ланцюгам постачання та прагнення досягти найвищого рівня у задоволенні потреб клієнтів серед усіх іспанських роздрібних торговців.
Наступного дня Євро Кооп організував Семінар на тему «Споживчі кооперативи: лідери сталого розвитку під час кризи». Цей захід дав змогу членам Правління підкреслити свою прихильність до втілення ідей більш сталого майбутнього в межах кооперативної діяльності. Основні теми, які розглянуто: залучення нових споживачів, дотримання екологічних норм, втілення відновлювальних джерел енергії, антиінфляційні ціни на продукцію, набуття нових навичок, навчання, а також відродження сільських територій за допомогою цифровізації.
Під час цих заходів також відбулися дуже важливі зустрічі, на яких порушено питання про налагодження співпраці для відбудови зруйнованих через російську агресію галузей української кооперації.

Урочистим моментом для всіх учасників Конференції ЄС з питань соціальної економіки стала церемонія нагородження III Кооперативною премією «Денон Артеан», яка відбувається раз на два роки. Цьогоріч премію отримав Ніколя Шміт, який активно просуває ідеї соціальної економіки в маси. На завершення учасники та гості мали змогу послухати Кооперативну Симфонію, створену в 2019 р., у виконанні Баскського національного оркестру під керуванням її автора Фернандо Веласкеса.

Матеріал із сайту http://www.coop.ua/uk/