Привітання Правління Всеукраїнської центральної спілки споживчих товариств та ЦК профспілок працівників споживчої кооперації України із Новими роком та Різдвом Христовим
4 Січня, 2022
Оголошуємо літературний конкурс
8 Січня, 2022
Показати все

У 2022 році Україну відвідає член правління Міжнародного кооперативного альянсу (МКА) доктор Оноре Філхо, щоб перейняти досвід COOP Україна в освітній сфері. Візит лідера МКА заплановано на початок року. Про це повідомили в прес-службі COOP Україна.

«Приємно відзначити, що українська кооперація була ініціатором ідеї створення проекту, який в перспективі мав би консолідувати багатий освітній досвід кооперативного руху по всій планеті та наочно ілюстрував реалізацію на ділі п‘ятого кооперативного принципу, який стосується освіти, професійної підготовки й інформації», – зазначив голова Правління Укркоопспілки (COOP Україна) Ілля Гороховський.

Під час свого виступу на Генеральної асамблеї Міжнародного кооперативного альянсу у Кігалі, Руанда, Ілля Гороховський виніс пропозицію щодо створення в рамках цієї організації органу, який би опікувався кооперативною освітою, узагальнював і розповсюджував найкращій досвід, сприяв покращенню комунікації й обміну інформацією, ідеями, методологіями, навиками та практиками, професорами та студентами. «Президенту МКА Аріелю Гуарко сподобалася ця ідея, і як результат – іде активна робота зі створення Галузевого комітету з кооперативної освіти в структурі МКА», – розповів Ілля Гороховський.

У рамках цього проекту член Правління Укркоопспілки, директор Навчально-методичного центру Укоопспілки «Укоопосвіта» Лідія Войнаш взяла участь у підготовці документального фільму про кооперативну освіту в системі споживчої кооперації України, який був презентований на Всесвітньому кооперативному конгресі в Сеулі 1 грудня цього року. Також результатом цього проекту стане візит до України члена правління МКА доктора Оноре Філхо, щоб вивчити та перейняти досвід COOP Україна в освітній сфері.

Зокрема, мова йде про участь педагогічних працівників кооперативних коледжів і фахівців «Укркоопспілки» в розробці стандартів фахової передвищої освіти з бізнесу, управління та сервісу, які першими в Україні були затверджені наказами Міністерства освіти і науки України влітку 2021 року.

Ці стандарти будуть використовуватися для визначення змісту й оцінювання результатів освітньої діяльності за освітньо-професійними програмами фахової передвищої освіти та є обов’язковими до виконання всіма суб’єктами освітньої діяльності незалежно від форми власності та сфери управління.

Таким чином, фундаментальний досвід підготовки кваліфікованих фахівців у кооперативних закладах освіти для різних сфер економіки на основі практичного бекграунду кооперативних підприємств було успішно трансльовано в новий зміст підготовки фахівців для потреб сервісної економіки на загальноукраїнському рівні.

COOP Україна є повноправним учасником МКА з 1992 року та бере активну участь в міжнародному кооперативному русі, зокрема, щодо питань освіти та професійної підготовки. До освітньої системи COOP Україна входять 20 коледжів, два інститути та два університети.